KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14688500
nr 1468 8500
Bengt Tandberg
(1874-1948), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -29, utsikt mot Stockholms ström. Olja på pannå, 25x34, yttermått inklusive ram: 33x42 cm
Bengt Tandberg, svensk målare född i Stockholm 1874, död 1948.
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
tisdag 24 maj 2022
kl 19:36:54
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
Bengt Tandberg
Läs mer om Bengt Tandberg